Vokietijos Liubeko kino festivalyje – trys lietuviški filmai


Vokietijos mieste Liubeke šiandien prasidėjusiame viename seniausių žemyno kino festivalių „Šiaurės šalių kino dienos“ Lietuvai atstovaus trys lietuviški filmai.

Dėl geriausio ilgametražio vaidybinio filmo  ir 12 500 eurų apdovanojimo su 17 konkurentų iš kitų šalių varžysis ir lietuvių režisieriaus Audriaus Juzėno filmas „Ekskurstantė“. Lietuvoje ir užsienyje palankiai įvertintas filmas pasakoja 11-metės lietuvaitės istoriją, kuri pabėgusi iš tremtinių traukinio, leidžiasi į 6 000 kilometrų kelionę atgal į Lietuvą.

Taip pat į vaikams ir jaunimui  skirtų filmų programą pateko režisieriaus Ernesto Jankausko filmas „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“. Lietuvos kino apdovanojimuose „Sidabrine gerve“ už geriausią metų trumpametražį vaidybinį filmą  įvertintas filmas pasakoja apie šešerių metų mergaitę Mildą, kuri ryžtasi iškeliauti gelbėti savo tėvų, kuriuos, anot vienos moters, pagrobė ir nelaisvėje laiko Anglijos karalienė.

Liubeke susirinkę dokumentinio kino mėgėjai turės progą pamatyti režisieriaus Audriaus Stonio filmą „Kenotafas“. Filmo kūrėjų komanda leidosi į 70 metų saugoto kapo, kuriame palaidoti du rusų ir vienas vokiečių karys, paieškas.

Festivalyje dalyvaujantys filmai rungiasi dėl 8 apdovanojimų. Vienas jų – Lietuvos kino centro, Latvijos kino centro ir Estijos kino instituto išrinktam ilgametražiui vaidybiniam filmui teikiamas Baltijos šalių prizas. Šis specialus apdovanojimas buvo įsteigtas 1991-aisias.