Suomijos auditorijai pristatomas režisieriaus I. Jonyno filmas „Lošėjas“


Kadras is filmo Losejas - Vytautas Kaniusonis

Rugsėjo 18 d. prasidėsiančiame 27-tame Helsinkio tarptautiniame kino festivalyje „Meilė ir anarchija“ (suom. Rakkautta ir Anarkiaa) pristatomas Igno Jonyno filmas “Lošėjas“ („The Gambler“). 2013 m. sukurtas filmas, pasižymintis įtikinančia ir netikėta fabula (scenarijaus autoriai Kristupas Sabolius ir Ignas Jonynas), jau apkeliavo daugelį prestižinių Europos kino renginių, kuriuose buvo gerai įvertintas.

Filmas „Lošėjas“ bus rodomas Angelic Nighmares filmų grupėje kaip pagrindinis grupės filmas. Festivalio metu numatytos trys filmo peržiūros, vienoje iš jų dalyvaus filmo režisierius Ignas Jonynas.

Šiame festivalyje, anot vieno festivalio „Meilė ir anarchija“ rengėjų Pekkos Lanervos, šeši meniniai ir trumpo metražo filmai, sukurti Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, bus taip pat rodomi su ženklu Baltic Chain. Tikimasi, kad ateityje tarptautinio festivalio metu bus galima pamatyti naujausios trijų Baltijos šalių kino kūrėjų produkcijos, pažymėtos šiuo ženklu.

Lietuvos trumpo metražo kino mylėtojams Ignas Jonynas gerai pažįstamas kūriniu „Sekmadienis toks, koks yra“ (2003), „Šokantis kirminas“ (2006). „Lošėjas“ yra pirmasis režisieriaus ilgo metražo filmas, o taip pat Lietuvos ir Latvijos kino kompanijų Studio Ulijana Kim ir Locomotive production  bendradarbiavimo rezultatas.