Mirė aktorius Donatas Banionis


Banionis NNM

Eidamas 91-uosius metus mirė garsus lietuvių kino ir teatro aktorius Donatas Banionis. Lietuvos kino centras reiškia užuojautą aktoriaus šeimai, draugams ir artimiesiems.

Vienas garsiausių ir talentingiausių lietuvių aktorių sukūrė apie pusšimtį vaidmenų teatre, daugiau nei 80 vaidmenų kine ir televizijoje – filmavosi ir pripažinimą pelnė ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Šiemet jam įteiktas Kultūros ministerijos Garbės ženklas, pernai – Nacionalinė kultūros ir meno premija. 2008 m. aktoriui įteikta Sidabrinė gervė už istorinį indėlį į kiną, 2004 metais jis apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi, 1994 metais – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi.

Kine debiutavo režisieriaus Vytauto Žalakevičiaus filme „Adomas nori būti žmogumi“ (1959 m.), o tarptautinę šlovę jam pelnė vaidmuo to paties režisieriaus filme „Niekas nenorėjo mirti“ (1965 m.). Aktorių taip pat labai išgarsino vaidmuo režisieriaus Andrejaus Tarkovskio filme „Soliaris“ (1972 m.), pelniusiame apdovanojimą Kanų kino festivalyje.

Aktoriaus karjerą D. Banionis pradėjo 1941 m. Panevėžio dramos teatre, kuriame vėliau tapo vyriausiuoju režisieriumi, teatro direktoriumi ir meno vadovu.