Lietuvos kino centras parėmė filmo „Pietūs Lipovkėje“ pristatymą kino festivalio „Rossija“ konkursinėje programoje


Pietus Lipovkeje

Lietuvos kino centras skyrė valstybinį finansavimą režisieriaus Lino Mikutos filmo „Pietūs Lipovkėje“ (prod. įmonė „Monoklis“) pristatymui 25-ojo atvirojo dokumentinio kino festivalio „Rossija“ konkursinėje programoje. Šis sklaidos projektas paremtas 1500 litų suma.

Filmą festivalyje filmą pristatys ir su žiūrovais susitiks režisierius Linas Mikuta.

„Pietūs Lipovkėje“ – trumpametražis dokumentinis filmas apie žmones iš pažeidžiamiausio visuomenės sluoksnio. Kiekvieną dieną jie renkasi prie Liepkalnio gatvėje esančios labdaringos valgyklos durų ir laukia karšto maisto lėkštės. Pusės valandos laukimas, kol atsivers valgyklos durys – tai tas laikas, kuomet šie žmonės gali išsipasakoti ir išklausyti. Dalintis vienas su kitu savo gyvenimais. Dalintis savo viltimi ir savo neviltimi. Išsiverkti. Išsikeikti. Galiausiai pavalgyti.

Tarptautinis dokumentinio kino festivalis „Rossija“ – vienas iš geriausiai žinomų kino renginių Rusijoje. Kiekvienais metais šis kino renginys pritraukia daugelio kino profesionalų, kritikų ir žiūrovų dėmesį. 1977 m. geriausiu pilnametražiu festivalio filmu tapo Janinos Lapinskaitės filmas „Venera su katinu“, o 2013 m. filmo „Dzūkijos jautis“ (rež. Linas Mikuta) operatorė Kristina Sereikaitė buvo apdovanota už geriausią operatoriaus darbą.