Lietuvos kino centras parėmė kino sklaidos projektus


Neeuklidinė Geometrija

Lietuvos kino centras skyrė valstybinį finansavimą 4 kino sklaidos projektams. Režisierės Marijos Kavtaradzės trumpametražių filmų „Pasakyk, kad neskaudės“ ir  „Normalūs žmonės nesisprogdina“ sklaidai „Litauishes kino goes Berlin 2014“ kino festivalyje skirtas 1000 litų finansavimas. Į šį festivalį taip pat atrinktų lietuviškų filmų – Tito Sūdžiaus trumpo metro juostos „Drąsiausias žmogus pasaulyje“ ir trumpametražio Vytauto Tinterio filmo „Smurtas“ –  sklaidos projektams skirta po 1000 litų.

Režisierių Skirmantos Jakaitės ir Solveigos Masteikaitės trumpametražio animacinio filmo „Neeuklidinė geometrija“ sklaidai tarptautiniame Hirosimos animacinių filmų festivalyje skirtas 5000 litų finansavimas. Filmas bus rodomas konkursinėje programoje, į kurią iš 2217 pateiktų filmų buvo atrinkti 59 geriausi.

Apie filmus:

Trumpametražis filmas „Pasakyk, kad neskaudės“ buvo sukurtas Lauros Sintijos Černiauskaitės romano „Benedikto slenksčiai” motyvais. Jame pasakojama dviejų meno mokyklos auklėtinių Beno ir Vegos istorija apie pirmus kartus ir nesusipratimus, kylančius po jų.

Kadras iš filmo "Pasakyk, kad neskaudės"

Kadras iš filmo „Pasakyk, kad neskaudės“

„Smurto“ pagrindinė herojė Julija nori ištrūkti iš šaltos ir nejaukios tarptautinės korporacijos, kurioje dirba, aplinkos. Jos vyras Jonas suteikia jai viską, išskyrus meilę, todėl Julija nuolatos ieško nuoširdžių ir tikrų jausmų. Paslaptingas ir snobiškas bendradarbis Artūras slapta įrašo Julijos balsą, permontuoja, suteikdamas įrašui naują prasmę, ir duoda subtilias, bet neaiškias užuominas apie galimą ištrūkimą su juo. Tačiau viskas priklauso nuo Julijos ir jos troškimų – ar ji bus pakankamai drąsi lemiamam poelgiui. „Smurtas“ – tai interaktyvi drama su dviem pabaigomis, suteikiančiomis žiūrovui galimybę nuspręsti pačiam: ar lytinis aktas, ar seksualinė abstinencija yra teisingas šios istorijos sprendimas.

„Drąsiausias žmogus pasaulyje“ pasakoja apie Francis Jefferson, kuris atvyksta į Vilnių tam, kad rastų ir išlaisvintų pagrobtą savo šeimos narį.

„Normalūs žmonės nesisprogdina“ yra kelio filmas apie jauną merginą, kuri vidury nakties „pasiskolintu“ taksi automobiliu važiuoja pasižiūrėti į vaikiną, kuris ruošiasi susisprogdinti. Radijas netyla ir tarp darbo ir pažinčių skelbimų, vis primena klausytojams apie „vaikiną su bombą“. Kelyje ji sutinka jauną vyrą, kuris negali vairuoti. Nenoromis ji priima jį į savo taksi automobilį ir kelionė prasideda. Tai filmas apie nuobodulį, atsakomybę ir internetinę svetainę youtube.com.

Neeuklidinė geometrija” – tai intymus ir intuityvus pasakojimas apie meilės dėsnius ir įstatymus, kurie aiškūs kaip dukart du, kol mes mylime, bet nebesuprantami ir nepaaiškinami, kai meilė pasitraukia. Apie širdies logiką, kuri nieko bendra neturi su įprastine logika, taip kaip neeuklidinė geometrija paneigia ir pranoksta euklidinę.

Apie festivalius:

„Litauishes kino goes Berlin 2014“ – tai ketvirtus metus vykstantis lietuviškų tumpametražių filmų festivalis Berlyne, Vokietijoje. Šiemet festivalio programoje – dvidešimt vienas trumpo metro lietuvių filmas. Festivaliu siekiama pristatyti lietuviškus trumpametražius filmus Berlyno kino kūrėjams, mėgėjams bei lietuvių bendruomenei Berlyne. Festivalio metu taip pat vyks diskusijos apie Lietuvos trumpematražių filmų kūrimo aktualijas ir rinkos situaciją. Festivalis vyks rugpjūčio 15-17 dienomis.

Tarptautinis Hirosimos animacinių filmų festivalis vyksta kas dvejus metus nuo 1985 metų. Festivalį įkūrė ASIFA – tarptautinė animacinių filmų asociacija. Hirosimos festivalis yra laikomas vienu svarbiausių pasaulio animacijos festivalių.