IDFA mokymų programoje galės dalyvaus ir Lietuvos kino kūrėjai


Idfa 2014

Lietuvos kino centrui pradėjus bendradarbiauti su tarptautiniu Amsterdamo dokumentinių filmų festivaliu (IDFA), jauniems ir talentingiems mūsų šalies kino kūrėjams sudaryta galimybė dalyvauti kino profesionalams skirtoje mokymų programoje „IDFAcademy“.

2015 ir 2016 m. Lietuvos kino centras finansiškai parems dviejų Lietuvos atstovų (režisierių, prodiuserių) dalyvavimą šioje programoje. Pagrindinė atrankos sąlyga – turėti jau sukurtų darbų. Prodiuseris turėtų būti prodiusavęs du filmus, rodytus vietinėje televizijoje, festivalyje ar kino teatre, o režisierius – režisavęs vieną filmą, pageidautina, rodytą festivalyje ar kino teatre.

„IDFAcademy“ skatina naujus talentus ir siekia kokybiškos dokumentikos kūrimo, organizuoja seminarus, mokymo programas ir pradedantiesiems, ir patyrusiems kino profesionalams. Nuo šių metų ši programa tapo prieinama visų Europos Sąjungos šalių jauniesiems kino kūrėjams, kurie gali dalyvauti ne tik mokymuose; jiems atviros visos festivalio peržiūros bei kino mugės renginiai.

Dalyviams programa suteikia galimybę susitikti su garsiais ir žinomais dokumentikos kūrėjais, kurie dalinasi savo žiniomis ir patirtimi. Mokymų metu dalyviai įgyja žinių apie dokumentikos industrijos rinkodarą, esamas dokumentinių filmų kūrimo tendencijas, įvairiose pasaulio šalyse vystomus kūrybos modelius, siekiant suteikti programos dalyviams kuo platesnį požiūrį į šį sektorių.