Kvietimas dalyvauti jaunųjų kino kūrėjų skatinimo programoje DOX:LAB


Lietuvos kino centras tęsia bendradarbiavimą su tarptautinio Kopenhagos dokumentinių filmų festivalio  vykdoma jaunųjų kino kūrėjų skatinimo programa DOX:LAB ir kviečia Lietuvos jaunuosius kino kūrėjus teikti prašymus dalyvauti šioje programoje. Norintys dalyvauti iki 2014 m. balandžio 21 d. Lietuvos kino centrui pateikti savo sukurta filmą ar filmus.

Lietuvos kino centras skirs finansinę paramą atrinktam dalyviui iš Lietuvos, atsižvelgiant į bendradarbiavimo susitarime su festivaliu CPH:DOX nurodytas sąlygas.

 Programoje gali dalyvauti jauni kino režisieriai (amžius 25-35 metų), sukūrę bent vieną filmą (dokumentinį arba vaidybinį), kuris buvo pristatytas žinomame tarptautiniame kino festivalyje.

Norintys dalyvauti šioje programoje iki 2014 m. balandžio 21 d. Lietuvos kino centrui turi pateikti savo sukurtą filmą ar filmus (nurodant interneto platformas, kuriose galima filmus peržiūrėti su prisijungimų slaptažodžiais, jei yra, arba DVD formatu), rodytus tarptautiniuose festivaliuose, kartu su pristatomo filmo režisieriaus CV.

Elektroniniu paštu: j.sarnickiene@lkc.lt
arba adresu:
Filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyrius (208 kab.)
Lietuvos kino centras
Z. Sierakausko 15, II aukštas
LT-03105 Vilnius (jeigu siunčiama paštu).

Laiku pateikti filmai bus perduoti DOX:LAB ekspertams peržiūrai ir dalyvių atrankai. Apie rezultatus informuosime visus Lietuvos jaunuosius filmų kūrėjus, dalyvaujančius atrankoje, ne vėliau kaip 2014 m. liepos 1 d.

Apie DOX:LAB 2014/2015

Programoje DOX:LAB dalyvauja projekto organizatorių atrinktos šalys-partnerės (10 Europos šalių ir 10 ne Europos šalių), su kuriomis pasirašyti bendradarbiavimo susitarimai.

20 kino kūrėjų iš Europos ir ne Europos  šalių yra atrenkami dalyvauti šioje programoje. Jos metu dalyviai komandomis kuria po filmą.

Programą DOX:LAB sudaro dvi dalys. Pirmoji – kūrybinės dirbtuvės, vykstančios  Kopenhagos dokumentinių filmų festivalio metu (dalyviai susitinka pirmą kartą, pasiskirsto komandos,  kuriamos ir vystomos filmų idėjos, vyksta konsultacijos su profesionalais). Antroji dalis skirta filmų gamybai. Ji prasideda iškart po festivalio ir trunka visus metus.

Svarbiausias DOX:LAB tikslas – padėti užmegzti ilgalaikius profesinius ryšius tarp Europos ir ne Europos šalių filmų kūrėjų. Programa orientuota į mokymus, kaip vystyti kino projektus nuo jų atsiradimo, pristatymo, tarptautinių partnerių bendrai gamybai paieškos iki gamybos proceso ir galutinio rezultato.

Programa DOX:LAB yra remiama programos „MEDIA Mundus“ ir privataus Danijos fondo (The Obel Family Foundation). Filmų gamyba finansuojama iš CPH:DOX ir nacionalinių kino institutų.

Daugiau informacijos apie programą: http://www.cphdox.dk.

Kviečiame aktyviai dalyvauti ir tikimės Jūsų iniciatyvos!