Kviečiame dalyvauti siluetinės animacijos meistriškumo kūrybinėse dirbtuvėse


lotte2

Meistriškumo pamokos metu Jūs galėsite įvaldyti siluetinės animacijos techniką, kurios pagrindą sudaro iš juodo popieriaus iškirptų personažų įdvasinimas, ir sukurti savo animacinį filmą.

Animacinių darbų tema bus pasakų personažai – baltarusių ir lietuvių. Visų dalyvių sukurti epizodai taps vientisu ir įvairialypiu animaciniu klipu. Studentai klipą kurs klasikinės ir kompiuterinės marionetės technika. Pabaigoje bus organizuota kolektyvinio animacinio filmo peržiūra, visi absolventai gaus diplomus ir diskus su jų sukurtu animaciniu filmu.

Projektui vadovaus garsūs Baltarusijos ir Lietuvos animacijos meistrai:

– Irina Kodiukova (Baltarusija)

– Michail Tumelia (Baltarusija)

– Valentas Aškinis (Lietuva)

– Marta Geraščenko (Baltarusija)

Meistriškumo pamoka vyks balandžio 9-15 dienomis EHU studijų korpuse adresu Valakupių g. 5, 128 aud. Darbinės kalbos – rusų ir lietuvių.

Norint dalyvauti meistriškumo pamokoje reikia atsiųsti paraišką elektroniniu paštu: animacija2014@litpro.lt

 

Paraiškoje būtina nurodyti:

•                    Pavardę, vardą, tėvavardį, studijų vietą, kursą;

•                    trumpą motyvaciją (iki 5 sakinių);

•                    kontaktus (elektroninį paštą ir telefoną).

 

Dėl papildomos informacijos kreipkitės į Valentą Aškinį elektroniniu paštu:

tindirindis_festival@yahoo.com

 

Siluetinės animacijos meistriškumo kūrybinės dirbtuvės

Ketvirtosios animacijos kūrybinės dirbtuvės skirtos susipažinti su dar viena unikalia technologija – siluetine animacija, kurios pagrindas iškirptų iš juodo popieriaus personažų įdvasinimas. Patys siluetai kilo iš senovinio amato, kuris vadinasi „karpiniai“ (lietuviškai) ir „vycinanka“ (baltarusiškai) ir yra plačiai paplitę ir Baltarusijoje, ir Lietuvoje,  ir daugelyje pasaulio šalių. Tai tapo ryškia atskirų šalių tautinės kūrybos dalimi ir įsikūnijo daugelio meistrų autoriniuose darbuose.

Domėjimasis siluetų vaizdavimu atsirado labai seniai. Siluetai figūruoja jau uolų piešiniuose.  Х-ХI aa. pirmą kartą minimas kinų šešėlių teatras.  XIX amžiuje  – ХХ amžiaus pradžioje buvo populiarūs siluetiniai portretai.

Siluetinė animacija – tai ryškus animacijos istorijos puslapis.

Neprilygstama siluetinės animacijos meistrė buvo režisierė ir dailininkė Lotte Reiniger (1899-1981), visa jos kūryba skirta pasakoms. Vėliau siluetinius filmus kūrė ir Mišelis Oselotas (Michel Ocelot), Jossie Malis, Michail Tumelia ir kiti.

Teorinėje dalyje bus parodyti klasikiniai Lott‘os Reiniger filmai, dokumentinis filmas apie jos kūrybą ir kiti siluetinės animacijos filmai. Meistriškumo pamokos dalyviai susipažins su tokiais „karpinių“ („vycinankos“) meistrais kaip Viačeslav Dubinka (Baltarusija), Klaidas Navickas (Lietuva) ir kt. Bus parodytas filmas vieno iš meistriškumo pamokos vadovų – žinomo baltarusių režisieriaus Michailo Tumelios, kur mes pamatysim meniškai įdvasintą „vycinanką“.

Projekto vadovų trumpos biografijos:

Irina Kodiukova (Baltarusija)

Baltarusijos režisierė, animatorė, scenaristė.

Kaip režisierė 1987 m. oficialiai debiutavo EJKS „Debiut“ prie kino studijos „Mosfilm“.  1988-1991 metais dirbo animacinio kino studijoje AKS (Minskas). Nuo 1971 m, dirba kino studijoje „Belarusfilm“ animacinių filmų studijoje.

Irinos Kodiukovos darbai

http://mults.info/mults/?s=%C8%F0%E8%ED%E0+%CA%EE%E4%FE%EA%EE%E2%E0

 

Michail Tumelia (Baltarusija)

Baltarusijos režisierius, animatorius, dailininkas, scenaristas.

Nuo 1978 m. studijos „Belarusfilm“ darbuotojas. Baltarusijos TV televizijos laidos „Multi Klub“ vedėjas (1994-2005). Bendradarbiauja su studijomis “Pilot”, “Panorama”.  ASIFA narys. LKS Animatorių gildijos patikėtinis.

Michailo Tumelios darbai

http://www.youtube.com/watch?v=qPLtwISTjCI&lr=1

 

Valentas Aškinis (Lietuva)

Lietuvos režisierius, scenaristas, dailininkas animatorius, prodiuseris.

Kaip režisierius 1988 m. oficialiai debiutavo EJKS „Debiut“ prie kino studijos „Mosfilm“.  1986-1990 metais dirbo Lietuvos kino studijos Animacinių filmų susivienijimo direktoriumi. Nuo 1991 m. „Vilanima“ filmų studijos direktorius. 1999 m. įkūrė vaikų animacijos mokyklą „Animacijos mokykla“. Nuo 2003 m. organizavo kasmetinį Tarptautinį animacinio kino festivalį „Tindirindis“, kuris 2012 metais atšventė savo 10 metų jubiliejų. Nuo 2004 m. dėsto animaciją Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje. Dėstė Suomijos universitetuose: Tampera (2005), Oulu (2006). ASIFA narys.

Valento Aškinio darbai

http://www.lithuania.onlinefilm.org/lt_LT/film/34518

 

Marta Geraščenko (Baltarusija)

Animatorė, EHU absolventė

Teorinėje dalyje bus parodyti klasikiniai Lott‘os Reiniger filmai ir dokumentinis filmas apie jos kūrybą. Meistriškumo pamokos dalyviai susipažins su tokiais „vycinankos“ meistrais kaip Viačeslav Dubinka (Baltarusija), Klaidas Navickas (Lietuva) ir kt. Bus parodytas filmas vieno iš meistriškumo pamokos vadovų – žinomo baltarusių režisieriaus Michailo Tumelios, kur mes pamatysim meniškai įdvasintą „vycinanką“.

 

Projekto autorė: Irina Kodiukova, EHU dėstytoja.

Realizacijos data: 2014 metų balandžio 9-15 dd.