Igno Jonyno „Lošėjas“ – Honkongo kino mugėje „Filmart“


Kadras is filmo Losejas - Vytautas Kaniusonis

Kovo 24–27 d. Honkonge vyks 18-oji kino mugėje „Filmart“, į kurią kasmet atvyksta vis daugiau Europos kino atstovų. Azijos rinkai bus pristatyta ir lietuvių režisieriaus Igno Jonyno kino juosta „Lošėjas“.Tokią galimybę lietuvių bei kitų Europos šalių filmams sudarė tarptautinis tinklas,  populiarinantis Europos kiną „European Film Promotion“ (EFP), kurio nariu nuo praėjusių metų yra Lietuvos kino centras.

Viena iš tinklo paramos schemų yra skirta europietiškų filmų viešinimui tarptautiniuose kino festivaliuose ir kino mugėse. Pagal šią schemą lėšos buvo paskirstytos 42 europiniams filmams iš 15 šalių, kuriuos mugėje siūlys 32 atstovai.

Pasinaudodama Europos Sąjungos programos „MEDIA“ (2007–2013 m.) ir EFP tinklo organizacijų narių finansine parama, įvairių Europos kino filmų rinkodaros projektams EFP paskirstė 107 300 eurų paramą. Atrinktus filmus patvirtino EFP organizacijos narės, tarp kurių – ir Lietuvos kino centras.

Be lietuviško filmo, kurio tarptautinis pardavimų agentas yra Prancūzijos įmonė „Wide“, mugėje pardavimui taip pat bus siūlomi kiti europietiški filmai: 9 filmai iš Italijos, 8 iš Prancūzijos, po 5 iš Ispanijos ir Vokietijos, 3 iš Danijos, po 2 iš Austrijos, Belgijos ir Lenkijos, taip pat po vieną iš Bulgarijos, Norvegijos, Vengrijos, Airijos ir Jungtinės Karalystės.

1977 m. įkurtas „European Film Promotion“ tinklas vienija 35-ias Europos šalis atstovaujančias  organizacijas, kurios dirba kartu populiarindamos europietišką kiną ir talentus Europoje bei už jos ribų. EFP organizuoja Europos filmų peržiūras tarptautinių kino festivalių ir mugių metu, teikia paramą jų viešinimui, pristato talentingus Europos kūrėjus ir prodiuserius užsienio rinkoms, organizuoja tinklaveikos renginius.

„Lošėjo“ premjera Lietuvoje įvyks rugsėjo 26 dieną.