Filmai „Nimfomanė I“ ir „Nimfomanė II“ bus rodomi Lietuvoje


Šiandien įvykusio pakartotinio Filmų indeksavimo komisijos posėdžio metu režisieriaus Larso Von Triero filmams „Nimfomanė I“ ir „Nimfomanė II“ suteiktas N-18 amžiaus indeksas.

Pakartotinis komisijos balsavimas buvo vykdomas po to, kai minėtų filmų platinimo įmonė pateikė prašymą pakartotinai svarstyti paraišką dėl filmų indeksavimo. Pakartotiniame posėdyje dalyvavo kino platintojų atstovai bei kino kritikai, kurie pateikė savo vertinimus. Taip pat posėdžio metu buvo pateikta faktinė informacija dėl šių filmų indeksavimo kitose šalyse bei įvertinta kino kritikų išsakyta nuomonė, kad prieštaringai vertinamos filmo scenos yra tikslingai naudojamos režisieriaus meniniam sumanymui perteikti.

Filmų indeksavimo komisiją sudaro 7 nariai. Į šią komisiją po vieną narį deleguoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, Lietuvos kinematografininkų sąjunga, Aukštojo mokslo taryba, Lietuvos psichiatrų asociacija, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba ir Lietuvos kino centras.