Kviečiame į seminarą „Kino edukacijos ugdymo bazė internete: pristatymas ir patarimai“


Vasario 26 d., 10 val., „Meno avilio“ Mediatekoje, Vilniaus mokytojų namuose, vyks seminaras, skirtas Lietuvos kino centro sukurtai Kino edukacijos ugdymo bazei (KEUB). 

Tai tęstinė kino edukacijos programa, kurios prioritetas – nacionalinis kinas.

Seminare bus apžvelgta KEUB struktūra bei turinys, aptartos parinktų filmų programos, pateikti praktiniai filmo analizės pavyzdžiai. Seminaro lektorės kartu su dalyviais kalbės apie šios bazės panaudojimą pamokose, kartu kurs pamokų scenarijus, diskutuos  apie kino edukacijos svarbą ir reikšmę ugdymo procese.

Seminaro pranešėjos: kino edukacijos specialistė, medijų antropologė Gintė Žulytė, kinotyrininkė, kino žurnalistė Auksė Kancerevičiūtė, Lietuvos kino centro atstovė Jurgita Sarnickienė.

Seminaras skirtas meninio, dorinio bei socialinio ugdymo, kalbų mokytojams ir visiems kitiems susidomėjusiems pedagogams.

KEUB pagrindas – trys filmų programos, skirtos trims amžiaus  grupėms. Į kiekvieną filmų programą įtraukti vaidybiniai, dokumentiniai, animaciniai bei trumpametražiai filmai. Tai lietuviški filmai, sukurti per Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį. Kiekvienam į filmų programas įtrauktam filmui parengta metodinė medžiaga. Ją sudaro filmo aprašymas ir analizė, diskusijų temos ir užduotys.

Šios programos esmė – skatinti moksleivius žiūrėti gerą kiną, jį suprasti, o pedagogus – naudotis kinu kaip informacijos šaltiniu, ne tik kaip pagalbine vaizdine priemone.

Prieiga prie KEUB filmų yra nemokama. Užsiregistravę ir prie bazės prisijungę mokytojai kartu su savo moksleiviais gali kartu tiesiogiai internetu žiūrėti bazėje esančius filmus.

Ateityje numatoma bazę plėtoti, atnaujinant jos funkcijas bei pildant filmų programą.

 Seminaras vyks
vasario 26 d., 10 val., „Meno avilio“ Mediatekoje
Vilniaus mokytojų namuose (Vilniaus g. 39), 214 kab.
Seminaro trukmė – 3 val.

Dalyvavimas seminare nemokamas. Vietų skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija el. paštu: info@kinasmokykloje.lt iki vasario 23 d. imtinai.

 Maloniai kviečiame dalyvauti!