Parodoje „Mokykla“ – Kino edukacijos ugdymo bazės pristatymas


Šiandien Vilniuje prasidėjusioje parodoje „Mokykla“ bus pristatyta Kino edukacijos ugdymo bazė. Tai Lietuvos kino centro įgyvendinama tęstinė kino edukacijos programa, kurios prioritetas – nacionalinis kinas.

„Inicijuodamas šią programą, Lietuvos kino centras siekia supažindinti moksleivius su kinu, tuo pačiu lavinti jų vizualinį raštingumą bei kūrybiškumą, ugdyti intelektualią ir kritišką būsimąją kino žiūrovų auditoriją. Norime, kad jaunoji kino žiūrovų karta augtų suprasdama kiną, kad ji sugebėtų pamatyti daugiau nei tai, kas ekrane, kad ji mąstytų ir vertintų tai, kas slypi giliau“, – sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

Kino edukacijos ugdymo bazė bus pristatoma gruodžio 7 d., 11 val., Litexpo konferencijų salėje 5.3. Renginio metu bus demonstruojama, kaip ši bazė veiks, pristatytos parengtos filmų programos ir metodinės medžiagos. Bus kalbama ne tik apie kino edukacijos svarbą ir jos reikšmę ugdymo procese, bet ir surengta pavyzdinė pamoka, naudojantis Kino edukacijos ugdymo baze.

Kino edukacijos ugdymo bazės pagrindas – trys filmų programos, skirtos trims amžiaus  grupėms. Į kiekvieną filmų programą įtraukti vaidybiniai, dokumentiniai, animaciniai bei trumpametražiai filmai. Tai lietuviški filmai, sukurti per Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį.

Kiekvienam į filmų programas įtrauktam filmui parengta metodinė medžiaga. Ją sudaro filmo aprašymas ir analizė: filmo žanro bei stiliaus ypatybės, filmavimo technikos bei kino kalbos pagrindai, informacija apie filmo kūrėjus, filmo recenzijos, kino terminų žodynėlis, diskusijų temos ir užduotys, pavyzdinis pamokos scenarijus.

Į filmų programas įtraukti ir Lietuvos kino korifėjų ir jaunosios kartos kino kūrėjų (Š. Barto, A. Stonio, A. Puipos, R. Banionio, J. Leikaitės, K. Vildžiūno, G. Beinoriūtės, A. Blaževičiaus, R. Bartkutės bei kitų) filmai.

Sudarant filmų programas atsižvelgta ne tik į tai, kad filmų temos būtų įdomios ir patrauklios moksleiviams bei aktualios pagal mokyklose dėstomus dalykus (pvz., istorija, etika, gimtoji kalba, meninis ugdymas), bet ir į filmų „kino kalbą“, t.y. scenarijaus, režisūros, kinematografijos, montažo, garso takelio ypatybes.

Kino edukacijos ugdymo bazė patalpinta Lietuvos kino centro interneto svetainėje. Ji skirta visiems pedagogams, kurie jau naudoja filmus mokymo procese ir kurie norėtų tai daryti. Užsiregistravę ir prisijungę prie bazės mokytojai kartu su savo moksleiviais galės kartu tiesiogiai internetu (on-line) žiūrėti bazėje esančius filmus.

LKC kino edukacijos programos idėja remiasi kino edukacijos modeliu, kurio esmė – skatinti moksleivius žiūrėti gerą kiną, diskutuoti apie jį ir suprasti, o pedagogus – naudotis kinu kaip informacijos šaltiniu, ne tik kaip pagalbine vaizdine priemone.

Kino edukacijos ugdymo bazė bus pristatoma gruodžio 7 d., 11 val., Litexpo konferencijų salėje 5.3

 Maloniai kviečiame dalyvauti!