Filmo „Pokalbiai rimtomis temomis“ pristatymui Amerikoje – Lietuvos kino centro parama


Kadras is filmo Pokalbiai rimtomis temomis

Lietuvos kino centras skyrė valstybinį finansavimą VšĮ „Monoklis“ dokumentinio filmo „Pokalbiai rimtomis temomis“ pristatymui Amerikoje ir atstovavimui JAV kino meno ir mokslo akademijos geriausių filmų užsienio kalba kategorijoje. Šio filmo sklaidai skirta 28 600 Lt parama.

Režisierės Giedrės Beinoriūtės filmas „Pokalbiai rimtomis temomis” pasakoja istoriją, neturinčią išorinio veiksmo, dekoracijų, peizažų ir specialiųjų efektų. Pagrindiniai šio filmo herojai – vaikai ir paaugliai – yra apdovanoti ypatingu gebėjimu apsakyti juos supantį pasaulį, o intymūs minimalistine maniera nufilmuoti pokalbiai su jais atskleidžia kartais melancholišką, kartais juokingą, kartais dramatišką šiuolaikinio pasaulio vaizdą. Filme keliami klausimai apie vienatvę, meilę, Dievą, pasaulį, žmogaus ryšį su kitu žmogumi.

Filmą „Pokalbiai rimtomis temomis“ pretenduoti dėl geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje išrinko JAV Kino meno ir mokslo akademijos (The Academy of Motion Picture Arts and Sciences) patvirtintas Lietuvos „Oskaro“ komitetas.

Šiemet atrankai buvo pateikti keturi filmai: trys dokumentinės ir viena vaidybinė kino juosta. Po dviejų balsavimo ratų daugumos balsai atiteko filmui „Pokalbiai rimtomis temomis“.