Moksleiviai kviečiami išbandyti kino kritiko plunksnos


feather_and_ink_by_enchantedwhispers-d4zjotc

Šiandien, spalio 1 d., prasideda Lietuvos kino centro (LKC) inicijuotas projektas „Jaunojo kino kritiko konkursas“, skirtas vyresniųjų klasių moksleiviams.

Šiuo projektu siekiama skatinti moksleivius žiūrėti filmus, juos analizuoti ir vertinti, lavinti jų vizualinį raštingumą bei kūrybiškumą, ugdyti intelektualią ir kritišką būsimąją kino žiūrovų auditoriją.

Konkurso metu moksleiviai kviečiami parašyti recenziją apie filmą, kurį gali pasirinkti iš pasiūlytų programų ir platformų arba kurį matė kino teatre. Recenzija rašoma lietuvių kalba, jos apimtis – ne  daugiau nei 3000 simbolių (be tarpų).

Recenzijas vertins trijų ekspertų – profesionalių kino kritikų – komisija.

Konkurse gali dalyvauti visi vyresniųjų klasių Lietuvos moksleiviai. Konkursas pagal dalyvių amžių skirstomas į dvi kategorijas: 14-15 metų ir 16-18 metų.

Išsamesnė informacija apie konkursą, dalyvavimo jame sąlygas skelbiama LKC interneto svetainėje. Joje pateikiamos gairės, kurios padės parašyti gerą filmo recenziją, bei programos ir platformos, kuriose siūloma žiūrėti filmus. Tai LKC kino edukacijos ugdymo bazė, LRT.lt Mediateka, programa „Mokausi iš kino“. Recenziją galima rašyti ir apie bet kurį kino teatre matytą filmą.

Pasirinkus filmą iš programos „Mokausi iš kino“, moksleiviams sudaroma galimybė ne tik pažiūrėti filmą, bet ir dalyvauti diskusijoje po jo, su profesionaliu moderatoriumi aptarti matytą filmą. Tokios peržiūros su diskusijomis planuojamos Vilniuje, Kaune, Panevėžyje ir kituose miestuose.

Geriausios recenzijos ir jų autoriai bus skelbiami LKC interneto svetainėje ir publikuojamos kultūros savaitraštyje „Literatūra ir menas“. Be to, bus apdovanoti ir geriausių recenzijų autorių bendraklasiai –  jie bus pakviesti į specialią filmo peržiūrą ir susitikimą su režisieriumi.

Recenzijas kartu su dalyvio anketomis galima siųsti elektroniniu paštu adresu info@lkc.lt arba adresu Lietuvos kino centrui, Z.Sierakausko g. 15, Vilnius, LT-03105, nurodant „Jaunojo kino kritiko konkursui“, iki 2013 m. lapkričio 30 d.

Projekto organizatorius Lietuvos kino centras
Projekto informaciniai rėmėjai Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija ir LRT.lt
LRT  LRT_lt
Projekto partneriai Kino centras „Skalvija“
Kultūros savaitraštis „Literatūra ir menas“