Vilniuje vyksiančiame renginyje „Dideli filmai – maži biudžetai“ paskaitas skaitys garsūs kino prodiuseriai


Diarmid

Š.m. spalio 3d. Vilniuje vyks kino industrijai skirtas renginys „Dideli filmai – maži biudžetai“. Renginyje paskaitą skaitys tris kartus Britanijos kino ir televizijos akademijos apdovanojimų (BAFTA) laimėtojas Diarmid Scrimshaw ir šių metų tarptautinio Berlyno kino festivalio  Sidabrinio lokio laimėtoja  prodiuserė Amra Bakšić Čamo.

Renginyje bus kalbama apie tai, kodėl net ir garsūs režisieriai imasi mažo biudžeto projektų ir kokius aspektus reikia įvertinti siekiant, kad tokie projektai būtų sėkmingi. Amra Bakšić Čamo su renginio lankytojais pasidalins patirtimi prodiusuojant mažo biudžeto garsaus režisieriaus Danis Tanović filmą „Vaizdelis iš metalo laužo surinkėjo gyvenimo“. Šis filmas šiemet buvo pristatytas tarptautiniame Berlyno kino festivalyje ir pelnė Sidabrinio lokio apdovanojimus geriausio aktoriaus ir žiuri didžiojo prizo kategorijose.

Prodiuseris iš Didžiosios Britanijos Diarmid Scrimshaw kaip sėkmingą mažo biudžeto filmo pavyzdį pristatys „Tiranozaurą“ – filmą kuriuo 2011 m. buvo atidarytas tarptautinis Sandanco kino festivalis ir kuris jame pelnė 3 apdovanojimus. Filmas jau yra laimėjęs per 30 įvairių festivalių apdovanojimų.

Renginyje taip pat bus diskutuojama apie profesionalių aktorių,  prabangių filmavimo lokacijų, dekoracijų atsisakymą ir daugybę kitų niuansų, kuriuos būtina įvertinti, norint net ir nedideliais kaštais sukurti sėkmingą projektą.

Renginys – nemokamas, tačiau registracija būtina. Registruotis galima čia.

Renginys vyks 2013 m. spalio 3d., 17 val. Vilniaus mažajame teatre (Gedimino pr. 22).

 

Renginio organizatoriai MEDIA Desk Lietuva ir Lietuvos kino centras. Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su Tarptautiniu Kauno kino festivaliu.