Vilniuje vyks konferencija „Kinas ir mokslas“


logo

Š.m. rugsėjo 20d. (penktadienį) Vilniuje kino centre „Skalvija“ (A. Goštauto g. 2/15, Vilnius) vyks Media Desk Lietuva ir Lietuvos kino centro organizuojama konferencija „Kinas ir mokslas“. Renginio metu bus diskutuojama apie meno ir mokslo sąveiką, pristatomi šių sričių sankirtos taškai, pateikiami sėkmingo bendradarbiavimo pavyzdžiai.

Konferencijoje bus kalbama apie kiną kaip mokslinių tyrimų populiarinimo priemonę, pristatomos bendrų kino ir mokslo projektų finansavimo galimybės Lietuvoje, pateikiamos sėkmės istorijos iš Europos ir Lietuvos, daug dėmesio skiriant dokumentinio kino projektams.

Daugiau informacijos ir registracija į renginį – čia.

Renginys organizuojamas Vilniaus dokumentinių filmų festivalio metu. Renginio partneriai:  „Meno Avilys“, Vilniaus dokumentinių filmų festivalis, „Skalvijos“ kino centras.

Renginio programa

10:00 Nuo mokslinio tyrimo iki mokslinio filmo
pristatymas anglų kalba

Jacob Bendsten – įmonės „AlphaFilm“ įkūrėjas, scenaristas, prodiuseris, režisierius ir redaktorius konferencijos dalyvius supažindins su mokslo komunikacija, pristatys sėkmingų projektų pavydžius ir finansavimo galimybes pagal naują ES finansavimo programą  Horizontas 2020.

 • Kodėl mokslo komunikacija yra svarbu?
 • Kokie prodiusavimo įgūdžiai reikalingi kuriant meno ir mokslo projektus?
 • Kokie žingsniai nuo mokslo iki mokslinio filmo?
 • Ko reikia geram moksliniam filmui?
 • Kaip buvo įgyvendinamas „AlphaFilm“ projektas „Future Detectives“, 2007 metais gavęs 1 mln. EUR ES paramą?
 • Kas yra „Horizontas 2020“, kaip veikia ši programa ir kodėl ji naudinga?

11:00 Nacionalinė mokslo populiarinimo priemonių sistema

Lietuvos Mokslų Akademijos ES SF Programų Projektų Valdymo Grupės veiklų vykdytojas Vilius Žalys pasidalins patirtimi kuriant ir įgyvendinant nacionalinę mokslo populiarinimo priemonių sistemą.

 • Įgyvendinamų projektų pristatymas
 • Nauja paramos schema: mokslo populiarinimas audiovizualinėmis priemonėmis

11:15 (Mokslas+Menas) #@! =?

Organizacijos „Mokslas ir Menas“  direktorė Vaiva Kulbokaitė pasakos, kaip jau trejus metus organizacija stengiasi rasti sąveikos taškus tarp dviejų, iš pirmo žvilgsnio visiškai priešingų, sričių.

 • Su kokiomis problemomis tenka susidurti rašant ir vykdant plataus tarpdisciplininio masto projektus Lietuvoje?
 • „Mokslo ir Meno“ vykdomi projektai ir ateities planai

11:30 Audiovizualinė laboratorija – kino kūrėjai ir mokslininkai vienijasi bendram tikslui

Vilniaus kino klasterio direktorius Aidas Akcijonaitis pristatys naujai statomą studiją -paviljoną, kuriame įsikurs „table-top“ filmavimo studija.

„Pasaulyje nėra vieningo ir perduodamo patirties modelio, todėl turėsime sukurti jį patys, o tam neišvengiamai turėsime pasitelkti mokslininkų – fizikų, chemikų, biotechnologų, inžinierių – žinias. Mūsų uždavinys – atkurti kameros pagalba tai, ko nespėja pamatyti žmogaus akis – o kai nuo to pašiurps oda, nufilmuosime ir ją!“ A. Akcijonaitis.   

11:40 kavos pertraukėlė

12:00 Diskusija „Mokslas ir kinas“

 • Ar filmas yra vertingas tyrimo metodas? Ar jis populiarus Lietuvos akademinėje bendruomenėje?
 • Ar subjektyvi, meninė tikrovės reprezentacija dokumentiniame kine gali būti aktuali socialiniuose moksluose? Kokia jos prasmė?
 • Kaip ir kodėl kino kūrėjai bendradarbiauja su biologais?

Dalyviai: Mantas Kvedaravičius – projektas „Barzakh“, Mindaugas Survila ir Donata Petružytė – projektas „Stebuklų laukas“
Diskusijos moderatorė –  Gintė Žulytė

13:30 renginio pabaiga