Maži biudžetai – dideli filmai


Amra

Nemokamas seminarams su BAFTA ir Berlinalės laimėtojais tarptautinio Kauno kino festivalio metu spalio 3 d. (ketvirtadienį) 17 val. Vilniuje.

Nepriklausomai nuo biudžeto dydžio, kai kurie filmai pelno kritikų liaupses ir žiūrovų simpatijas režisierių kūrybiškumui ir išradingumui.
Kokius elementus turėtų įvertinti kūrėjai, dirbantys su ribotu biudžetu? Profesionalių aktorių,  prabangių filmavimo lokacijų,  dekoracijų atsisakymas ir daugybė kitų niuansų, kuriuos būtina įvertinti, norint net ir nedideliais kaštais sukurti sėkmingą projektą.

BAFTA laimėtojas, Didžiosios Britanijos prodiuseris Diarmid Scrimshaw ir šių metų tarptautinio Berlyno kino festivalio  Sidabrinio lokio laimėtoja  prodiuserė iš Bosnijos ir Hercegovinos Amra Bakšić Čamo dalinsis patirtimi, kaip jiems  nusišypsojo sėkmė  įgyvendinant mikro biudžetų filmus – „Tiranozauras“ (2011) ir „Vaizdelis iš metalo laužo surinkėjo gyvenimo“ (2013).

APIE PRANEŠĖJUS

Amra Bakšić Čamo 1996 Amra Bakšić Čamo baigė lyginamosios literatūros studijas. Nuo 1995 ji dirba su medijomis ir video gamyba. Gyvendama Slovėnijoje, Amra dirbo Liublijanos skaitmeninės medijos laboratorijoje „Ljudmila“ ir yra viena iš nepriklausomo kino, video ir naujosios medijos gamybos kompanijos „SCCA/pro.ba“ Sarajeve įkūrėjų.
Ji prodiusavo ir ko-prodiusavo daugybę trumpametražių filmų, video meno, dokumentinių filmų, TV programų bei 9 vaidybinius filmus. Danis Tanović režisuotas ir A.B. Čamo prodiusuotas filmas „Vaizdelis iš metalo laužo surinkėjo gyvenimo“ (2013) šiemet buvo pristatytas Belinalėje ir pelnė Sidabrinio lokio apdovanojimus geriausio aktoriaus ir žiuri didžiojo prizo kategorijose. Amra
Jau 11 metų A.B. Čamo yra regioninės ko-produkcijos mugės ir projektų vystymo platformos „CineLink“ šalia Sarajevo filmų festivalio vadovė.
A.B. Čamo dėsto Menų akademijoje gamybos fakultete Sarajeve. Ji priklauso ACE ir EAVE tinklams, taip pat yra ir Europos Kino akademijos narė.

 

Tris kartus BAFTOS laimėtojas Diarmid Scrimshaw savo karjerą kine pradėjo dirbdamas montuotoju ir buvo atsakingas už sklandaus filmo scenarijaus tęstinumo užtikrinimą. Vėliau dirbo vaidybiniuose filmuos, TV projektuose, video žaidimuose ir reklamose su tokiais režisieriais kaip  Paddy Considine, Shane Meadows, Richard Ayoade, Lynne Ramsay, Paul King, Julian Barratt, Chris Morris ir Spike Lee.  D. Scrimshaw dirbo prodiuserinėje įmonėje „Warp Films“ (filmai „This is England“,  „Snow Town“ ir „Four Lions“) ir įkūrė įmonę „Inflammable“ ( filmas„Tiranozauras“).
2011 metais „Tiranozauru“ buvo atidarytas Sandanco festivalis, kuriame filmas pelnė 3 apdovanojimus: geriausio režisieriaus ir specialiuosius žiuri prizus aktoriams Olivia Colman ir Peter Mullan. Iki šiol filmas laimėjo per 30 įvairių festivalių apdovanojimų, įskaitant ir prestižinę BAFT‘ą. Diarmid
2011 m. D. Scrimshaw buvo įvertintas kaip vienas sėkmingiausių prodiuserių žurnale „Variety“. Šiuo metu Diarmid vysto kitą  Paddy Considine vaidybinį filmą, taip pat dirba prie keleto pilnametražių komedijų bei inovatyvių susikertančių medijų projektų.

 

Renginio moderatorius – Jonas Špokas

Renginys vyks – š.m. spalio 3 d. 17 val.

Renginio trukmė – iki 2 val.

Renginio vieta –  Vilniaus mažasis teatras | Gedimino pr. 22.

Renginys nemokamas.

Kviečiame registruotis į renginį iki spalio 2 d., užpildant registracijos formą.

Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su tarptautiniu Kauno kino festivaliu.

Renginio organizatoriai MEDIA Desk Lietuva, Lietuvos kino centras.