Lietuvoje organizuojamas scenarijaus vystymo dirbtuves ves vieni geriausių Europos dėstytojų


Į rugsėjo 16-21 dienomis Druskininkuose prasidedančias pirmąsias Europoje trumpametražių filmų scenarijaus vystymo dirbtuves „Too short to die“ („Per trumpas, kad mirtų“) jau atrinkta 12 projektų. Scenarijų rašytojai ir dramaturgai  į Druskininkus atvyks iš 7 Europos valstybių. 

Dirbtuves ves, projektus tobulins ir žiniomis dalinsis Europoje įvertinti scenarijų rašymo meistrai ir konsultantai: 9 scenarijų, knygos „Of scripts and life“ autorius ir per 30 metų patirties turintis prestižinių kino mokyklų ir dirbtuvių dėstytojas-konsultantas čekas Jan Fleischer ir patyrusi scenarijaus tobulinimo bei redagavimo konsultantė, dirbanti su žinomais, apdovanojimus pelnančiais scenaristais bei režisieriais, BAFTA komisijos narė Angeli Macfarlane iš Didžiosios Britanijos.

angeli-macfarlane jan-fleischer

Dirbtuvių „Too short to die“ metu dėmesys bus skiriamas  trumpo metro  filmo scenarijaus tobulinimui nuo idėjos iki galutinės versijos, o rašytojus siekiama išmokyti idėjas ir jausmus perteikti struktūruota, vientisa ir efektyvia forma. Dirbtuvių organizatoriai VšĮ „IN SCRIPT“,  bendradarbiaudami su Lietuvos kino centru, Britų Taryba Lietuvoje ir MEDIA Desk Lietuva, siekia atkreipti visuomenės ir kino industrijos dėmesį į scenarijaus bei  dramaturgo svarbą kine, o gerų istorijų trūkumą apibūdina kaip vieną opiausių kino problemų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Visi, neabejingi geroms kino istorijoms, rugsėjo 20 dieną bus nemokamai kviečiami į viešą paskaitą  su dirbtuvių dėstytojais Vilniuje.

Daugiau apie dirbtuves: http://www.inscript.lt/workshop/