Kino festivalyje „Lubuskie Lato Filmowe“ parodyti net 7 lietuviški filmai


lubuskie lato filmowe ziurovai

Viename žymiausių ir seniausių kino festivalių Lenkijoje „Lubuskie Lato Filmowe“, kuris šiais metais vyko jau 42-ąjį kartą, tarp daugybės įvairių šalių filmų buvo parodyti ir lietuviški filmai.

Į festivalio programą buvo įtraukti šie filmai: Mariaus Markevičiaus „Kita svajonių komanda“, Jokūbo Viliaus Tūro „Svajoju, kad einu“, Romo Lileikio „MAAT“, Jurgitos Micelevičiūtės-Smeu „Ne pasaka“, Dovilės Gasiūnaitės „Narcizas“ (konkursinėje festivalio programoje), Juozo Javaičio „Česlovo Milošo amžius“, Marato Sargsyano „Tėvas“.

Lietuviški filmai – dažnas svečias Lenkijos kino festivaliuose. Šiais metais Krokuvos kino festivalyje jau buvo parodyti Marato Sargsyano dokumentinis filmas „Tėvas“, kuris pelnė net du festivalio prizus, ir Linos Lužytės dokumentinis filmas „Igruški“.

Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metais lietuviškus meninius ir dokumentinius filmus į savo programas taip pat įtraukė spalio mėn. įvyksiantis Varšuvos kino festivalis bei lapkričio mėn. Lodzėje įvyksiantis kino festivalis „Europos kino forumas CINERGIA“.