Tarptautiniai ekspertai vykdo ekonominę Lietuvos kino sektoriaus analizę


Šią savaitę ekspertai iš kūrybinių industrijų finansavimo konsultacinės bendrovės „Peaceful Fish“ pradeda pirmąjį Lietuvos kino industrijos ekonominio konkurencingumo tyrimą. Tyrimo tikslas – apžvelgti esamą situaciją ir pateikti rekomendacijas, kurių pagrindu bus formuojamos tarptautinės šalies kino strategijos gairės. Tyrimas atliekamas Lietuvos kino centro užsakymu.

„Norint sėkmingai formuoti Lietuvos kino strategiją ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, išsamus dabartinės kino industrijos situacijos vertinimas tarptautiniame kontekste yra būtinas. Į tyrimo procesą bus aktyviai įtraukiami Lietuvos kino industrijos atstovai bei sprendimų priėmėjai – tai padės objektyviai įvertinti turimus resursus ir potencialą“, – sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

Tyrimo metu bus atliekama Lietuvos kino rinkos ekonominė analizė, mūsų šalies kino sektorius bus lyginamas su kaimyninių šalių. Siekiant identifikuoti Lietuvos kino industrijos konkurencinį pranašumą ir išskirti galimas bendradarbiavimo su kaimyninėmis šalimis kryptis bus vykdomi interviu su Lietuvos kino industrijos atstovais bei prodiuseriais iš užsienio. Atlikus tyrimą ir įvertinus rezultatus, Lietuvos kino centrui bus pateiktos rekomendacijas dėl tarptautinės strategijos formavimo.

„Praėjusią savaitę Seimui priėmus pelno mokesčio įstatymo pataisas, šis tyrimas tampa dar vienu svarbiu žingsniu, siekiant kurti konkurencingą Lietuvos kino industriją ir įtvirtinti mūsų šalį, kaip patikimą partnerį bendrai kino produkcijai“, –  sako R.Kvietkauskas.

Tyrimo ataskaita visuomenei ir kino sektoriui bus pristatyta spalio mėnesį.