Lietuvos režisierė atrinkta dalyvauti jaunųjų kino kūrėjų skatinimo programoje „DOX:LAB“


Lietuvos kino centrui ėmus bendradarbiauti su tarptautiniu Kopenhagos dokumentinių filmų festivaliu „CPH:DOX“, į festivalio vykdomą jaunųjų kino kūrėjų skatinimo programą „DOX:LAB“ atrinkta Lietuvos atstovė. 2013 m. lapkričio 7-17 dienomis vyksiančioje programoje dalyvaus režisierė Giedrė Žickytė.

Giedrė Žickytė. Nuotr. autorius: Alan Kurc

Giedrė Žickytė. Nuotr. autorius: Alan Kurc

Praėjusių metų pabaigoje Lietuvos kino centras pakvietė jaunuosius Lietuvos režisierius dalyvauti atrankoje į „DOX:LAB“. Gautos septynios paraiškos buvo perduotos svarstyti programos ko-ordinatoriams. Lietuvos režisieriai varžėsi su kolegomis iš kitų šalių. G.Žickytė tapo pirmąja į šią programą patekusia lietuve.

„Labai džiaugiuosi, kad esu atrinkta į šią programą. Tai unikali patirtis išbandyti save bendrame darbe su tarptautine kino profesionalų komanda. Be to, bus sudarytos visos sąlygos kiekvieno kūrėjo svajonei – galimybė sukurti dar vieną filmą“, – sako G. Žickytė.

G.Žickytė dalyvaus „DOX:LAB“ rengiamuose mokymuose, kūrybinėse dirbtuvėse, projektų pristatymo sesijoje. Po mokymų ji kartu su kolega iš kito žemyno kurs filmą, kurio gamyba bus finansuojama iš Kopenhagos dokumentinių filmų festivalio ir programoje „DOX:LAB“ dalyvaujančių šalių nacionalinių kino institutų ir centrų lėšų. Filmo projektui nekeliami žanro, trukmės ar formato reikalavimai, tačiau filmas turi būti sukurtas per metus laiko. Jo premjera įvyks „CPH:DOX 2014“ metu.

„DOX:LAB“ yra unikali, multikultūrinė  programa, skirta  Europos bei kitų žemynų režisieriams. Nuo 2009-ųjų programą kasmet organizuoja Kopenhagos tarptautinis dokumentinių filmų festivalis. „DOX:LAB“ dalyvauja projekto organizatorių atrinktos šalys-partnerės (10 Europos šalių ir 10 ne Europos šalių), su kuriomis pasirašyti bendradarbiavimo susitarimai.

Programą sudaro dvi dalys. Pirmoji – 10 dienų kūrybinės dirbtuvės, vykstančios  Kopenhagos dokumentinių filmų festivalio metu, kai dalyviai susitinka pirmą kartą, kuriamos ir vystomos filmų idėjos, vyksta konsultacijos su profesionalais. Antroji dalis, kuri prasideda iškart po festivalio ir trunka visus metus, skirta filmų gamybai.

Projekto metu dalyviai taip pat dalyvauja programos partnerių-festivalių bendros gamybos filmų mugėse, kuriose turi galimybę surasti partnerius bendrai filmų gamybai ir gauti papildomą finansavimą.

 „DOX:LAB“ projektą remia  programa „MEDIA Mundus“ ir privatus Danijos fondas (The Obel Family Foundation). Lietuvos kino centras planuoja bendradarbiavimą su „DOX:LAB“ tęsti ir ateityje.

Daugiau informacijos apie programą: http://www.cphdox.dk.