Aptarti dalyvavimo Ansi kino mugėje rezultatai


MIFA2

Šiandien Lietuvos kino centras susitiko su animacijos industrijos atstovais, dalyvavusiais tarptautinio Ansi animacinių filmų festivalio metu vykusioje mugėje (MIFA).  Susitikimo metu aptarti delegacijos pasiekti rezultatai, diskutuota, kaip ateityje efektyviau pristatyti Lietuvos animacijos industriją šioje ir kitose tarptautinėse kino industrijos mugėse.

Lietuvos kino stende besilankantiems festivalio ir mugės dalyviams pristatytas pirmą kartą festivalyje ir mugėje Lietuvos animaciją atstovaujantis Lietuvos kino centras, jo veikla, animacijos kūrėjai, jų darbai, animacijos industrija ir jos teikiamos paslaugos. Stendo lankytojai domėjosi lietuviškos animacijos produkcija, animaciniais filmais ir projektais. Sulaukta pasiūlymų dalyvauti įvairiuose animacijos filmų festivaliuose, domėtasi Lietuvoje vykstančiais panašiais renginiais ir galimybėmis juose dalyvauti. Užsienio prodiuseriai domėjosi galimybėmis dirbti su Lietuvos animatoriais, ieškojo potencialių partnerių jau vykdomiems projektams, domėjosi valstybės finansinės paramos schemomis, mokestinėmis lengvatomis. Mugės metu keistasi informacija apie profesinį animatorių mokymąsi bei tobulinimąsi: aptartos animacijos studentų mainų galimybės, pasiūlymai profesionaliems Lietuvos animatoriams dalyvauti dirbtuvėse kitose šalyse, galimybės įsitraukti į animacijos profesionalų tinklus, plečiant bendradarbiavimą ir keliant kvalifikaciją.

MIFA1

Lietuvos stendas Tarptautinėje animacinių filmų mugėje Ansi

 Anot Lietuvos kino centro atstovų, į konkursinę festivalio programą įtrauktas lietuviškas animacinis filmas parodė, kad Lietuva turi dėl ko dalyvauti šiame svarbiausių profesionalios animacijos industrijos renginių pasaulyje: bręsta naujoji kūrėjų karta, kuri jau dabar gali puikiai reprezentuoti Lietuvos animacijos sektorių, jo potencialą. Į festivalio konkursinę programą įtrauktas Redos Tomingas debiutinis filmas „Kaltė” – vienas reikšmingiausių lietuvių animacijos įvertinimų tarptautinėje erdvėje per pastaruosius metus.

 Tarptautinė animacinių filmų mugė (MIFA) rengiama jau 25 metus. Ji skirta padėti užmegzti naudingus ryšius su animacijos srities profesionalais, ieškoti partnerių kūrybiniam bendradarbiavimui ir bendrai gamybai, pristatyti projektus potencialiems pardavimų agentams, platintojams ir rodytojams.

Lietuvos animacijos pristatymą Tarptautinėje animacinių filmų mugėje rengė ir finansavo Lietuvos kino centras kartu su VšĮ „Versli Lietuva“.

LKClogo_LT VL_Logo_LT KURIAME LIETUVOS ATEITI LOGO