Moksleivių kūrybiškumo ugdymui – pažintis su animacija


Animacijos studijos projektas

Viešoji įstaiga „Animacijos studija“ šių metų gegužės 7-23 dienomis vykdė animacinio kino sklaidos projektą „Lietuviškos animacijos sklaida regionų mokyklose ir moksleivių kūrybiškumo ugdymas“.

Šio renginio metu Lietuvos mokyklose buvo rodomi  režisierių Aurikos ir Algirdo Selenių animaciniai filmai, vyko pažintinio pobūdžio paskaitos apie lietuvišką animaciją, animacinio kino gamybos ypatumus, moksleiviai turėjo galimybę patys sudalyvauti kūrybiniame procese, kurdami trumpus animacinius filmukus.

Pirmasis šio projekto renginys vyko š.m. gegužės 7 d. Nemenčinės Gedimino gimnazijoje. Šiame renginyje dalyvavo apie septyniasdešimt 8-9 klasių  moksleivių, kuriems buvo parodyti ankstesnių VŠ.Į.„Animacijos studijos“ vykdytų edukacinių renginių moksleivių sukurti animaciniai filmai. Taip pat buvo parodyta režisierių A.A. Selenių, pieštinės animacijos technika, sukurtų animacinių filmų programa bei eksperimentinis filmas „Magas“. Renginio dalyviams buvo suteikta galimybė  patiems filmuoti  video kamera panaudojant specialius efektus. Šio projekto organizatoriai džiaugėsi dideliu moksleivių aktyvumu ir kūrybingumu.

Gegužės 9-10 d. animacinio kino sklaidos renginiai „Lietuviškos animacijos sklaida regionų mokyklose ir moksleivių kūrybiškumo ugdymas“ buvo  pravesti Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namuose bei Utenos mokykloje – vaikų darželyje „Eglutė“.

 Molėtų savarankiškų gyvenimo namų auklėtiniams buvo parodyti naujausi Aurikos ir Algirdo Selenių animaciniai filmai bei pravesti animacinio kino gamybos praktiniai užsiėmimai, kurių metu vaikai buvo mokinami kurti lėlinius –  plastilininius animacinius filmukus: plastilininės aplikacijos technika a/f „Akvariumas“ ir „Aš tave baisiai myliu! –  1“, plastilinis lėlinis a/f „Boksininkų ringas“. Renginio dalyviai 1-12 klasių moksleiviai. Po renginio globos namų vaikai galėjo pasivažinėti modernaus dizaino dviratuku, kuri atsivežė Aurika ir Algirdas. 2012m. šiuose savarankiško gyvenimo ugdymo namuose buvo pravestas VŠ.Į. „Animacijos studijos“ vykdomas animacinio kino renginys „Tapk animacinio kino personažu“. Globos namų vadovai, pedagogai džiaugėsi tokia ilgalaike partneryste su VŠ.Į.“ „Animacijos studija“.

Utenos mokykloje-darželyje „Eglutė“ buvo parodyta speciali pradinėms klasėms skirta režisierių A. A.Selenių animacinių filmų programa:  „Nykšt – pykšt – tukai“, „Čigonas ir drakonas“, „Vilniaus mergelė“ ir kt. Gausiai susirinkę 1-4 klasių mokinukai buvo supažindinti su animacinio kino kūrimo pagrindais. Taip pat buvo parodytas eksperimentinis filmas „Magas“ (rež. Algirdas Selenis), kuris susilaukė ypatingo vaikų ir pedagogų dėmesio. Didelę kantrybę ir toleranciją parodė renginio partneris, Aurikos ir Algirdo šuo Džiugas, kuriam netruko vaikų simpatijų bei glamonių.

Baigiamasis VŠ.Į. „Animacijos studijos“ projekto „Lietuviškos animacijos sklaida regionų mokyklose ir moksleivių kūrybiškumo ugdymas“ renginys įvyko gegužės 23 d. Kauno M. Mažvydo pagrindinėje mokykloje. Šioje mokykloje projekto organizatoriai ir vykdytojai Aurika ir Algirdas Seleniai apsilankė jau antrą kartą. 2012 m. Algirdas Selenis kaip projekto AKIM lektorius, dar tuometinėje M. Mažvydo gimnazijoje, pravedė animacinio kino sklaidos paskaitą 12 klasių moksleiviams. Papildomai gimnazijoje buvo pravestas VŠ.Į. „Animacijos studijos“ 2012 m. vykdomas animacinio kino  renginys „Tapk animacinio kino personažu“, kuriame dalyvavo ir Aurika Selenienė. Šiais metais dalyvauti studijos surengtose animacinio kino kūrybinėse dirbtuvėse susirinko patys aktyviausi ir gabiausi šios, dabar jau pagrindinės, mokyklos aštuntokai. Labai aktyvioje kūrybingoje atmosferoje buvo kuriami trumpi animaciniai – plastilininiai filmukai „Gyvatvorė“ ir „Aš tave baisiai myliu! – 2“ Po renginio, mokyklos direktorės pavaduotoja Auksė Petrusevičienė įteikė Aurikai ir Algirdui padėkos raštą už nuoširdų projekto „Lietuviškos animacijos sklaida regionų mokyklose ir moksleivių kūrybiškumo ugdymas“ įgyvendinimą ir puikų jo rezultatą. Taip pat buvo išreikštas noras vėl susitikti su šiais animacinio kino kūrėjais.

Projektą iš dalies parėmė Lietuvos kino centras.

Daugiau informacijos VŠ.Į.“Animacijos studija“ internetinėje svetainėje:
http://animacijosstudija.jimdo.com/naujienos-1/