„Kaip mes žaidėme revoliuciją“ – festivalyje „Sheffield Doc/Fest“


Kaip mes zaideme revoliucija_kadras is filmo

Į 20-ąjį Tarptautinį dokumentinių filmų festivalį „Sheffield Doc/Fest“ (Šefildas, Jungtinė Karalystė) pakviestas dalyvauti režisierės Giedrės Žickytės dokumentinis filmas „Kaip mes žaidėme revoliuciją“. Filmo dalyvavimą festivalyje parėmė Lietuvos kino centras.

Lietuvos režisierės filmas bus rodomas festivalio programoje. Giedrė Žickytė taip pat dalyvaus geriausios festivalio moters režisierės konkurse.

„Kaip mes žaidėme revoliuciją“ – tai istorija apie mažą šalį, ypatingą jos laikotarpį ir žmones, kurie, nepaisant pavojaus, iškovojo savo Nepriklausomybę su šypsena veide ir daina lūpose. Filmas pasakoja istoriją apie pokštą, įvykusį devintojo dešimtmečio viduryje, kai Lietuvoje dar nebuvo jokių atgimimo ženklų, o naujametinio Kauno jaunųjų architektų karnavalo metu juokais susikūrė roko grupė „Antis“. Cirką primenantis įspūdingas grimas ir rekvizitai, stilizuoti pasirodymai, kandūs ir aštrūs tekstai kūrė agresyvią sovietinio gyvenimo karikatūrą.

Filme panaudoti unikalūs kadrai iš asmeninių archyvų, taip pat galima išvysti muzikinių intarpų iš „Roko maršas“ renginių, skandalingo ir nepamirštamo roko grupės „Anties“ pasirodymo Sovietų Sąjungos centrinės televizijos tiesioginiame eteryje, kitų grupės koncertų, išgirsti šių įvykių liudininkų komentarus.

„Kaip mes žaidėme revoliuciją“ premjera įvyko 2011 m. lapkritį. Filmą prodiusavo „Just a moment“ (Lietuva) ir „13 Productions“ (Prancūzija).

G. Žickytės juosta festivalyje „Sheffield Doc/Fest“ bus rodoma du kartus: birželio 13 ir 15 dienomis.

 Filmo anonsas: http://www.youtube.com/watch?v=x0VWssRNXOc

Tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Sheffield Doc/Fest“ – vienas didžiausių dokumentinio kino festivalių, kuriame dalyvauja ir legendiniai  kino režisieriai, ir svarbiausių televizijos kanalų atstovai.  Jis išsiskiria ne tik įspūdinga programa, bet ir organizuojamais susitikimais su pagrindiniais dokumentinio kino remėjais, naujų filmų idėjų pristatymais. Daug dėmesio festivalyje skiriama jauniesiems kino kūrėjams ir jų galimybėms atskleisti bei mokytis vieniems iš kitų. Renginys vyksta birželio 12-16 d.