Animacinio filmo „Kaltė“ komanda ruošiasi Ansi festivaliui


Kalte

Lietuvos kino centras dalinai parėmė debiutinio Redos Tomingas animacinio filmo „Kaltė“ pristatymą Ansi (pranc. Annecy) animacinių filmų festivalyje. Viename svarbiausių animacinių filmų festivalių lietuvės filmas varžysis su 51 trumpametražiu filmu iš viso pasaulio. Tai pirmasis lietuviškas animacinis filmas atrinktas į šio festivalio konkursinę programą.

Filmą festivalyje pristatys Rasa Joni, filmą prodiusavusios bendrovės „Joni Art“ direktorė. Festivalio bei greta festivalio vyksiančios kino mugės metu ji bendraus su filmu besidominčia publika, ieškos tolimesnių galimybių filmo  sklaidai bei partnerių tolimesniems projektams vykdyti.

Birželio 10-15 dienomis Prancūzijoje jau 53 kartą vyksiantis festivalis yra seniausias ir svarbiausias animacijos industrijos renginys ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje, sutraukiantis daugiau kaip 7000 animacijos profesionalų. Kasmet konkursinė programa yra atrenkama iš daugiau kaip 2500 animacinių filmų.

Animacinis filmas „Kaltė” pasakoja istoriją vienišos lapės, kuri nori izoliuotis nuo ją supančio pasaulio, kad galėtų mėgautis į laisvę ištrūkusia savo kalte. Tačiau atsiriboti nuo visų ir visko nėra taip paprasta ir filmo herojė patiria aplinkos kėsinimąsi į jos asmeninę erdvę. Lapės pasaulis pradeda byrėti, o Kaltė toliau stebi ir kankina savo šeimininkę neramiais sapnais. Lapė turi rinktis – beprotybė ar susitaikymas.