Lietuvos kino centras tikisi Pelno mokesčio įstatymo pakeitimo jau šį pavasarį


Lietuvos Respublikos Vyriausybei pritarus Pelno mokesčio įstatymo pataisoms Lietuvos kino centras tikisi, kad šių metų pavasario sesijoje Seimas joms taip pat pritars.

„Lietuvoje teikiamų kino paslaugų kokybė yra gera, darbuotojai turi puikią kvalifikaciją, yra siūlomas platus filmavimo vietų pasirinkimas, tačiau iki šiol užsienio investuotojai buvo labiau linkę investuoti kaimyninėse šalyse, kurios jau kurį laiką siūlo įvairias finansines paskatas“, –  sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

Anot R. Kvietkausko, konkurencinę kovą dėl užsienio įmonių investavimo į kino gamybą mūsų šalyje Lietuva akivaizdžiai pralaimi. „Kaimyninė Latvija šį mėnesį skyrė 300 000 latų bendram užsienio kino projektų, kurie bus filmuojami Latvijoje, finansavimui. Jei norime, kad Lietuva neprarastų šanso konkuruoti bent jau su regiono šalimis, Pelno mokesčio įstatymo pakeitimai yra būtini“ , –   teigia R. Kvietkauskas. „Be to, šie pakeitimai skirti ir investicijų į lietuviško kino kūrimą skatinimui. Neturint galimybės  pakankamai finansuoti šią sritį iš valstybės biudžeto, būtina atrasti papildomus šios srities finansavimo modelius.“

Pelno mokesčio įstatymo projekto tikslas  – paskatinti Lietuvos ar užsienio įmones investuoti į filmų gamybą Lietuvoje, suteikiant tokioms įmonėms pelno mokesčio lengvatą. Tokiu būdu siekiama sudaryti palankias sąlygas filmų gamybai Lietuvoje bei pritraukti užsienio filmų gamintojus savo filmus gaminti mūsų šalyje naudojantis Lietuvos industrijos teikiamomis paslaugomis.