Edukacinėje programoje – Nepriklausomybės dvidešimtmečio kinas ir menas


LKC_NDG pav

Lietuvos kino centras kartu su Nacionaline dailės galerija kviečia į penkis ypatingus susitikimus „Nepriklausomybės dvidešimtmečio menas ir kinas“, skirtus geriau pažinti lietuvišką Nepriklausomybės metų vizualinį meną ir kiną.

Susitikimų metu bus apžiūrimos XX-XXI a. Lietuvos dailės ekspozicijos „Atviri kūriniai“, supažindinama su per pastarąjį dvidešimtmetį sukurtais video ir kino darbais, tuo pačiu tyrinėjant, kuo šios trys meno formos skiriasi, o kuo panašios, kaip viena daro įtaką kitai, kokias įprasto gyvenimo permainas atspindi, kokia asmeninės patirties dalelė juose įrašyta.

Susitikimai tematiniai, atspindintys aktualiausias menininkų tyrinėtas sritis: „Kaip mes pasikeitėme po 1991 m.?“, „Kam skirtos miesto erdvės?“, „Ką gali moterys, o ką – vyrai?“, „Kaip ir ką atsimename?“. Kiekvieną jų sudaro parodos lankymas,  video kūrinių peržiūra ir kino filmų seansas.

Kino seansai suteiks galimybę palyginti, ar ir kuo skiriasi skirtingų meno šakų atstovų požiūris į gyvenamą laikmetį ir jo aktualijas. Filmus ir jų kūrėjus pristatys kino kritikė Izolda Keidošiūtė.

Renginiai vyks Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius). Visi renginiai nemokami. Tačiau į parodos apžiūrėjimą lankytojai kviečiami registruotis dėl riboto dalyvių skaičiaus. Filmų peržiūros atviros visiems besidomintiems.

Registracija į renginius: el.p. edukacija@ndg.lt ar tel. 219 5961.

Visą renginių programą rasite ČIA.

Daugiau informacijos: Jurgita Sarnickienė, tel. 231 7979, el. p. j.sarnickiene@lkc.lt