„Vabzdžių dresutojas“ jau penkerius metus keliauja po festivalius


Kadras iš filmo Vabzdžių dresuotojas

Dokumentinis filmas „Vabzdžių dresutojas“ per penkerius metus apkeliavo apie 40 tarptautinių kino festivalių ir keliauja iki šiol. Ši juosta buvo parodyta visuose konitnentuose, aplenkė tik Antarktidą.

Šių metų kovą „Vabzdžių dresuotojas“ rodytas Tarptautinės Frankofonijos dienai skirtuose renginiuose Madride (Ispanijoje) ir Kaire (Egiptas).

„Vabzdžių dresutojas“ sukurtas 2008 m. Jo kūrėjai: prodiuserė ir idėjos autorė Rasa Miškinytė, režisieriai Donatas Ulvydas, Linas Augutis, Marekas Skrobeckis, scenarijaus autoriai Jonas Banys,  Linas Augutis ir Donatas Ulvydas. Tai pirmasis bendros gamybos su Lenkija filmas. Juosta ypatingai gerai įvertinta Rytų Europos festivaliuose ir buvusios Sovietų sąjungos kino festivaliuose.

„Vabzdžių dresuotojas“ pasakoja apie Vladislovą Starevičių (1882-1965) – lėlių animacijos ir šiuolaikinės kinematografijos pradininką, vieną iš paslaptingiausių ir prieštaringiausių XX a. kūrėjų. Jo pasiekimai animacijoje vertinami kaip svarbus indėlis į pasaulinę animacijos istoriją. Tad šis filmas, pasitelkęs kino istorikus ir kino kritikus, bando iškoduoti V. Starevičiaus darbo metodus ir parodyti nepaprastai turtingą paslaptingojo menininko fantazijų pasaulį.