Tarptautinis lietuvių animacijos pripažinimas: R.Tomingas debiutinis filmas „Kaltė” atrinktas į Annecy festivalio konkursinę programą


Kalte

Jaunosios kartos lietuvių animacijos režisierės Redos Tomingas (Bartkutės) debiutinis filmas „Kaltė“ pateko į didžiausio ir svarbiausio pasaulyje Annecy animacinių filmų festivalio konkursinę programą. Animacijos Kanais vadinamame festivalyje lietuvės filmas varžysis su 51 trumpametražiu filmu iš viso pasaulio.

Kalte2

Birželio 10-15 dienomis Prancūzijoje jau 53 kartą vyksiantis festivalis yra seniausias ir svarbiausias animacijos industrijos renginys ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje, sutraukiantis daugiau kaip 7000 animacijos profesionalų. Kasmet konkursinė programa yra atrenkama iš daugiau kaip 2500 animacinių filmų. Redos Tomingas debiutinis filmas „Kaltė” yra pirmasis lietuviškas animacinis filmas atrinktas į šio festivalio konkursinę programą.

Kalte

Animacinis filmas „Kaltė” pasakoja istoriją vienišos lapės, kuri nori izoliuotis nuo ją supančio pasaulio, kad galėtų mėgautis į laisvę ištrūkusia savo kalte. Tačiau atsiriboti nuo visų ir visko nėra taip paprasta ir filmo herojė patiria aplinkos kėsinimąsi į jos asmeninę erdvę. Lapės pasaulis pradeda byrėti, o Kaltė toliau stebi ir kankina savo šeimininkę neramiais sapnais. Lapė turi rinktis – beprotybė ar susitaikymas.

Kalte3

Lietuvoje filmo premjera įvyko festivalio “Kino pavasaris” metu, tačiau visi norintys pamatyti animacinį filmą „Kaltė“, tai dar galės padaryti balandžio 13 d., 17 val., Skalvijos kino centre.

Filmo anonsas internete:

Daugiau informacijos apie autorę:
http://www.animalsindresses.com
Daugiau informacijos apie Tarptautinį Annecy animacinių filmų festivalį:
http://www.annecy.org/home