Įvyko NVS, Baltijos šalių ir Gruzijos animacinio kino forumas


Po ilgos pertraukos įvyko NVS, Baltijos ir Gruzijos šalių animacinio kino forumas 18-ojo Atviro Rusijos animacinio kino festivalio Suzdalėje metu.

Lietuvos animacinio kino vystymosi tendencijas ir pasiekimus pristatė Tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“ direktorius, režisierius Valentas Aškinis. Jis taip pat pristatė režisierės Ievos Miškinytės debiutinį animacinį filmą „Saga“ („Vilanimos filmų studija“).

Režisierė Jūratė Leikaitė kalbėjo apie šiuolaikinę animacijos padėtį Lietuvoje ir pristatė dviem „Sidabrinėmis gervėmis“ apdovanotą animacinį filmą „Taip Laima lėmė“ (studija „Filmų štrichai“). Šie lietuvių filmai sulaukė didelio Forumo dalyvių dėmesio.

Festivalio metu buvo parengtas žinynas apie animacijos situaciją kiekvienoje šalyje, sudaryta speciali animacinių filmų programa, kurioje buvo parodyta po du animacinius filmus iš kiekvienos šalies. Forumo metu valstybių atstovai pristatė naujausių filmų programas, suteikė informacijos apie valstybines animacijos mokyklas, kūrybines studijas, jų finansavimą, apie jaunųjų profesionalų rengimą aukštosiose mokyklose.