Europos kino industrijos profesionalai rinksis Vilniuje


MeetingPoint_logotipas_LT

Kovo 25-28 dienomis čia jau ketvirtą kartą vyks tarptautinis industrijos renginys „Meeting point – Vilnius“, skirtas Lietuvos ir Europos kino profesionalams: prodiuseriams, programų sudarytojams, kino festivalių organizatoriams ir kino centrams.18-ojo Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ metu kino profesionalai iš skirtingų Europos valstybių atvyks į Vilnių. 

„Ši „Kino pavasario“ dalis žiūrovams nematoma, bet itin svarbi kino specialistams. Jau ketvirtus metus festivalis tampa platforma kolegų susitikimams ne tik iš Europos, bet ir viso pasaulio. Kino festivalių, tarptautinių kino organizacijų, kino centrų atstovai, Lietuvos ir užsienio prodiuseriai, kino politikos formuotojai susirinks Vilniuje susipažinti, dalintis patirtimi ir užmegzti kontaktus tolesniam bendradarbiavimui. Ypač džiugu, kad šiame renginyje ir Lietuvos kino kūrėjai turi unikalią galimybę prisistatyti užsienio ekspertams. Turime jau ne vieną pavyzdį, kai „Meeting point – Vilnius“ renginyje užsimezgusi partnerystė davė apčiuopiamų rezultatų lietuviams,“ – sako festivalio „Kino pavasaris“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška.

Renginys „Meeting point – Vilnius“ susideda iš kelių dalių. Visų pirma, organizuojama konferencija, kurioje bus aptariama Europos audiovizualinė politika, filmų finansavimas, programų sudarymas, platinimas ir skaitmeninių technologijų įtaka platinant bei rodant autorinį kiną. Konferencijos moderatorius – žinomas kino ekspertas ir žurnalistas iš Didžiosios Britanijos – Michael Gubbins. Diskusijose dalyvaus: Europos kino paramos fondo „Eurimages“ vadovas Roberto Olla, Europos prodiuserių organizacijos vadovas Simon Perry, Tarptautinio Lokarno kino festivalio industrijos vadovė Nadia Dresti, Tarptautinio Sarajevo kino festivalio industrijos projektų vadovė Ena Dozo bei kino centrų atstovai iš Gruzijos, Kroatijos, Rumunijos, Slovėnijos, Latvijos ir Estijos.

Su lietuvišku kinu „Meeting point – Vilnius” užsienio svečiai susipažins specialioje sesijoje, kurioje bus pristatyti geriausi šių metų lietuviški filmai ir šiuo metu dar gaminamos kino juostos. Europos profesionalai bus supažindinti ir su Latvijos bei Estijos naujausiais filmais. Ieškoti patrauklių filmų iš Baltijos šalių į Vilnių atvyksta Transilvanijos, Bratislavos, Varšuvos, Minsko, Gioteborgo ir San Sebastiano kino festivalių bei Kanų kritikų savaitės programų sudarytojai.

Taip pat Lietuvos kino profesionalai bei ekspertai iš užsienio bus pakviesti į Lietuvos Respublikos Seimą, kur su Lietuvos politikais diskutuos apie audiovizualinės srities politiką ir finansavimą.

Kaip ir kasmet, kino industrijos renginyje „Meeting point – Vilnius“ naujų žinių įgyti ir pasitobulinti galės jaunieji kino talentai. Žurnalistai iš garsių kino leidinių, tokių kaip „Screen“, „Variety“, bei kino kritikai surengs specialų seminarą pradedantiems kino ir kultūros žurnalistams.

Tarptautinis industrijos renginys „Meeting point-Vilnius“ – viena didžiausių kino industrijos konferencijų Baltijos šalyse, rengiama kartu su Lietuvos kino centru, Vilniaus savivaldybe, MEDIA Desk Lietuva, tarptautiniais Sarajevo, Bratislavos, Varšuvos, Minsko ir Transilvanijos kino festivaliais.

Norintys dalyvauti tarptautinėje konferencijoje „Meeting point-Vilnius“, kviečiami iki kovo 21 dienos užsiregistruoti, įrašant vardą, pavardę ir atstovaujamą organizaciją, adresu: registracija@kinopavasaris.lt. 

Registracija bus patvirtinta, kai gausite laišką su patvirtinimu ir renginio detalėmis.

Vietų skaičius ribotas, tad organizatoriai ragina nedelsti ir kuo skubiau registruotis į konferenciją „Meeting point – Vilnius“.

Daugiau informacijos apie šį renginį rasite: http://www.kinopavasaris.lt/meeting_point_vilnius