Lietuvos kino atstovai ruošiasi Berlyno kino festivaliui


Lietuvos kino stendo Berlyne vizualizacija

Jau kitą savaitę prasideda 63-asis Tarptautinis Berlyno kino festivalis, kuriame trečius metus iš eilės bus pristatoma Lietuvos kino industrija bei naujausi lietuvių darbai. Vasario 7-15 dienomis festivalio metu vyksiančioje prestižinėje Europos filmų mugėje (European Film Market) kino profesionalai iš viso pasaulio bus laukiami nacionaliniame Lietuvos kino stende.

Pirmą kartą lietuvišką kiną viename reikšmingiausių pasaulio kino festivalių pristatys Lietuvos kino centras (LKC). Pasak Rolando Kvietkausko, Lietuvos kino centro vadovo, dalyvavimas svarbiausiose pasaulio kino mugėse reprezentuoja ne tik mūsų kino sektorių, tačiau ir pačią šalį.

„Berlyno kino festivalyje viešės visi įtakingiausi pasaulio kino industrijos atstovai. Tai puiki erdvė ne tik pradėti naudingus tarptautinius bendradarbiavimo projektus, tačiau ir pristatyti Lietuvą, kaip kino gamybai patrauklią šalį. Lietuvą jau atrado kino kūrėjai iš užsienio, jie vertina mūsų šalies profesionalų darbą, platų lokacijų pasirinkimą. Festivalyje pristatysime ir naujausius lietuviškus filmus. Tikimės, kad jais susidomės užsienio kino teatrų, festivalių ir televizijų atstovai“, – teigia R. Kvietkauskas.

Stende įrengtuose 3 dideliuose ekranuose bus rodomi naujausių lietuviškų filmų anonsai, galimos filmavimų lokacijos šalyje. Stende taip pat planuojami oficialūs bei neformalūs renginiai, susitikimai su užsienio partneriais. Europos filmų mugėje bus parodyti septyni naujausi Lietuvos kūrėjų filmai.

Organizatorių teigimu, praėjusiais metais Europos filmų mugėje dalyvavo apie 8 tūkst. kino profesionalų iš daugiau nei 100 pasaulio šalių. Mugės metu buvo parodyta daugiau nei 700 filmų, iš jų keli šimtai pasaulinių premjerų.

Tarptautinis Berlyno kino festivalis yra vienas seniausių ir reikšmingiausių kino renginių Europoje ir pasaulyje, kasmet pritraukiantis tūkstančius žiūrovų ir kino industrijos atstovų. Šiame festivalyje įteikiami Auksinio lokio ir Sidabrinio lokio apdovanojimai.

Berlyno kino festivalio metu kasmet vykstanti Europos filmų mugė yra vienas svarbiausių ir didžiausių šio pobūdžio renginių pasaulyje. Renginio metu šalys ir kino kompanijos pristato savo produkciją ir paslaugas mugėje bei specialiose filmų peržiūrose, rengia neformalaus pobūdžio susitikimus, priėmimus.
Lietuvos kino pristatymą Berlyno kino festivalyje rengia ir finansuoja Lietuvos kino centras ir VšĮ „Versli Lietuva“.

Praėjusiais metais nacionaliniame stende dalyvavo 26 Lietuvos kino industrijos įmonės bei organizacijos (kino gamybos bendrovės, prodiuseriai, festivalių organizatoriai, filmų platintojai ir kt.). Lietuva nacionalinį kino stendą mugėje pristato nuo 2011 metų.