Lietuvių trumpo metro filmai debiutuos mažuosiuose Kanuose


Vasario 1-9 d. geriausi lietuvių trumpo metro filmai bus pristatyti didžiausiame trumpo metro filmų festivalyje  Europoje – Clermont-Ferrand, neretai vadinamame mažaisiais Kanais.

35-ąjį kartą Prancūzijoje vyksiančio tarptautinio festivalio mugėje veiks ne tik lietuvių stendas, tačiau ir kino seanso metu pasaulio kino industrijos atstovams bus rodomi penki naujausi lietuvių darbai. Kasmet festivalio mugėje reikšmingiausius darbus pristato kino atstovai iš daugiau nei 30 šalių.

„Į Clermont-Ferrand renkasi ne tik kino gerbėjai, bet vyksta ir vienintelė trumpų filmų mugė pasaulyje. Tai išskirtinė proga papasakoti apie mūsų šalies trumpo metro filmus ar sudaryti sandorius su didžiausių Europos televizijų programų sudarytojais, tarptautinių festivalių organizatoriais, platintojais. Šiemet trumpų filmų Mekoje kino pasaulis pagaliau išgirs ir apie Lietuvą“, – pasakoja prodiuserė Rimantė Daugėlaitė, „Lithuanian shorts“ vadovė.

Pasak Rolando Kvietkausko, Lietuvos kino centro (LKC) direktoriaus, gerėjanti filmų kokybė, subrendusi nauja trumpo metro filmų kūrėjų ir gerbėjų karta lėmė tai, kad trumpametražiai filmai atrado savo žiūrovą Lietuvos kino festivaliuose, sulaukia pripažinimo ir užsienyje.

Nacionaliniame stende Clermont-Ferrand žinią apie lietuvių filmus skleis ne tik specialūs „Lithuanian shorts“ katalogai su pastarojo meto mūsų šalies kūrėjų darbais, DVD filmų rinktinės, tačiau bus rodomi ir filmų anonsai. Festivalyje taip pat planuojami renginiai ir susitikimai su svarbiausiais trumpų filmų bendruomenės atstovais, televizijų programų sudarytojais, platintojais.

Informacijos šaltinis: Agentūra „Lithuanian shorts“